1.Yılında yasa izleme enstitüsü yönetimi Ata'nın huzurunda

Ankara Barosu Yasa İzleme Enstitüsü’nün birinci kuruluş yıldönümü nedeniyle Baro Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, önceki başkanlardan Av. Erzan Erzurumluoğlu, Genel Sekreter Av. Sema Aksoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Erol Aras, Av. Orhan Şimşek ve Yasa İzleme Enstitüsü genel kurul üyeleri  Av.Ayşegül  Dalkır Kahveci , Av.Özlem Bilgilioğlu, Av.Türker Tok, Av.Fennur Güçlü ve diğer  üye avukatlar , akademisyenler Anıtkabir’i ziyaret etti.

Atatürk’ün mozolesine çelenk koyan heyet, saygı duruşunun ardından Misak-i Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Feyzioğlu, deftere şunları yazdı:

“Yüce Atatürk,

 Ankara Barosu Yasa İzleme Enstitüsü’nün birinci yılını kutlamak için huzurunuza geldik.

Bizler dinlenmemek üzere çıktık; yorulmayacağız. Çünkü bizim görev belgemiz “Gençliğe Hitabe”nizdir. Biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti için tek yol, Atatürk’ün akılcı, bilimci, gerçekçi yoludur. Bu yoldan dönüş yoktur. Kuvvetler ayrılığının, hakimlerin tarafsızlığının ve bağımsızlığının, bağımsız savunmanın, basın özgürlüğünün, emekçilerin ve tüm toplumun örgütlenmesi, çoğulcu demokrasinin, dolayısıyla çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmamızın ön şartıdır.

Yüce Atatürk

Ayşegül Dalkır Kahveci - Dalkır Hukuk Bürosu - Boşanma Avukatı - Ankara - En iyi Boşanma Avukatı - Türkiye'nin en iyi boşanma avukatı