Kardeş ülke Pakistan'ın Kuruluş yıldönümü etkinlikleri Ankara'da kutlandı

Pakistan Büyükelçiliği himayesinde Sn. Muhammad Haroon Shaukat ve eşi tarafından Ankara Swiss Otel'de verilen resepsiyona siyaset ve iş dünyasın'dan bir çok konuk katıldı.

Pakistan Büyükelçiliği himayesinde Sn. Muhammad Haroon Shaukat ve eşi tarafından Ankara Swiss Otel'de verilen resepsiyona siyaset ve iş dünyasın'dan bir çok konuk katıldı.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Hükümeti temsilen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç resepsiyona katılırken, Pakistan milli günü için kesilen pastayı Pakistan Büyükelçisi Muhammed Haroon Shaukat ve diğer diplomatlarla bereber kesti.
Siyasi partilerden; Demokrat Parti uzun bir aradan sonra resepsiyonda Genel Başkan Yardımcısı (Dış ilşkiler ve Basın Probaganda Başkanı) Osman Çilsal ve Kadın Kolları Genel Başkanı Av. Ayşegül Dalkır Kahveci tarafından temsil edildi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak Oyaa Akgönenç, Mehmet Nuri Karaman, Temel Karamollaoğlu gibi isimler resepsiyona katıldı.
ODTU Uluslararası ilişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Dış Politika Stratejisti Ali Külebi, Yazar ve Gazeteci Hüseyin Hakkı Kahveci gibi bir çok sima davetliler arasındaydı.
Resepsiyonun verildiği salona giriş öncesinde konuklara Pakistan ve Türkiye arasında ki ilişkileri gösteren tarihte Pakistan ve Türkiye ilişkileri sergisinde en fazla yer alan resimler 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve eski Başbakanlar'dan Tansu Çiller, Benazir Butto döneminde Pakistan-Türkiye arasında ki ilişkilerin en üst düzeye çıkmış olduğu tarihi resimler üzerinden belgelendi.
(e-ha)

Ayşegül Dalkır Kahveci - Dalkır Hukuk Bürosu - Boşanma Avukatı - Ankara - En iyi Boşanma Avukatı - Türkiye'nin en iyi boşanma avukatı