Adana'da Dalkır Kahveci Rüzgarı

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci, destek için geldiği partisinin Adana mitinginde büyük ilgi gördü.
DP Kadın Kolları Başkanı Av.Kahveci partisinin miting alanında Çukurova Barış Gazetesi'nden Mehmet Poyraz'a önemli açıklamalarda bulundu.

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci, partisinin geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve destek amacıyla geldiği Adana mitinginde Kozan’lı hemşerilerinin büyük ilgisiyle karşılaştı. Ankara’da ikamet eden Av.Ayşegül Dalkır Kahveci yaptığı açıklamada, partisinin çalışmalarını anlatmak için Türkiye’yi karış karış gezdiğini belirterek, “Şu ana kadar 23 ile gittim, önümüzdeki günlerde 7 il daha var, hedef olarak ta toplamda 45 ilde toplantı yapmak var” dedi.
BTP ile DP’nin ortak noktalarının mevcut olduğunu, bu ortak noktaların ise; Atatürk ilke ve inkilaplarına iki parti olarak bağlı olduklarını, vatanın bölünmez bütünlüğüne inandıklarının da altını çizen Kahveci, “Bazı kesimler Demokrat Parti barajı aşamaz, siz en iyisi MHP veya CHP’ye oy verin diyorlar. Halbuki biz yaptığımız bu ittifakla bunların topuna bedeliz.”
ATATÜRK’TE BİZİM, KURAN’DA BİZİM
Kahveci açıklamasının devamında, “CHP, Atatürk üzerinden siyaset yapıyor, AKP ise din üzerinden. Biz diyoruz ki; Atatürk’te bizim, Kuran’da bizim. İttifak olarak dini inançlara bağlıyız” şeklinde konuştu. Ak Parti’nin kadınların üzerinden siyaset yaptığını da söyleyen Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci, “Bunların iktidarda olduğu yıllarda yani geçmişe bakacak olursak; kadın cinayetlerinin sayısı, teröre verdiğimiz kurban sayısından fazladır. Kadın cinayetleri AKP iktidarında önlenemez bir yükselişe geçmiştir. Kadına verilen öncelikte 134 ülkede 126’ıncı sıradayız. AKP’nin hayalleri gerçek oldu; hata üstüne hata yaptı. İktidara geldiğimizde tek adamlık totaliter rejime son vereceğiz. Mecburi askerliği kaldıracağız profesyonel ordu düzeni kuracağız.” Kahveci, miting alanında kendisine destek için Kozan’dan gelen hemşerileriyle tek tek ilgilendi sorunlarını dinledi ve onlardan 12 Haziran’daki seçimlerde DP’ye oy vermeleri için destek istedi.

Ayşegül Dalkır Kahveci - Dalkır Hukuk Bürosu - Boşanma Avukatı - Ankara - En iyi Boşanma Avukatı - Türkiye'nin en iyi boşanma avukatı