DP'li Kahveci Antalya'da

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşegül Dalgır Kahveci, partisinin kadın adaylarına destek vermek amacıyla Antalya'ya geldi.

DP Antalya İl Teşkilatında basın toplantısı düzenleyen Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşegül Dalgır Kahveci, Kadının temsil oranı yüzde 9,1. Kadın istihdamını artırmak ve onları siyasete katmak gerekiyor. Seçilebilir sıralardan kadınların aday gösterilmesi gerekmektedir. Bunun içinde ilk hedef olarak her siyasi partinin rızalarına bırakılmaksızın, zoraki olarak kadına kota konmalı. İlk hedef olarak yüzde 20 ya da yüzde 30. rızalarına bırakıldığı takdirde neler olduğunu görüyoruz.” dedi.
Demokrat Parti olarak 11 ilde 1. sıra milletvekili adaylarının kadın olduğunu da sözlerine ekleyen Kahveci, “Toplam 114 kadın adayımız var. 11 ilde birinci sıra adaylarımız kadın. İlk kadın Başbakanı, valiyi, bakanı da çıkaran yine bizim partimiz. Burada kadın adaylarımıza destek vermek amacıyla geldim. Halen mecliste 48 kadın vekil bulunmakta. Bunlardan 27 si siyasi partili, diğerleri ise kadınları temsil eden sivil toplum kuruluşlarından. Siyasette kadının temsil sayını artırmak gerekmektedir” diye konuştu.

Ayşegül Dalkır Kahveci - Dalkır Hukuk Bürosu - Boşanma Avukatı - Ankara - En iyi Boşanma Avukatı - Türkiye'nin en iyi boşanma avukatı