DP'li Kadınlar Seçime Hazır

Demokrat Parti Genel Merkezinde gerçekleşen toplantıya Türkiye’nin dört bir yanından Kadın Kolları Genel İdare Kurulu üyesi Demokrat Partililer katıldı.
Genel Başkan Namık Kemal Zeybek ve Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sucu da toplantı da konuşma yaparak Kadın ve Erkeğin birbirini tamamlaması gerektiğini ve Kadınlara karşı şiddetin önüne geçilmesi gerektiğini ifade ettiler.

Açılış Konuşmasını Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci’nin yaptığı GİK toplantısında ;Kahveci şunları ifade etti.
“Kadınların eğitilerek meslek sahibi olması gerektiği ve Cumhuriyet sayesinde elde ettikleri hakların son zamanlarda artık kaybetme ile karşı karşıya olduklarını ifade eden Kahveci konuşmasını şöyle sürdürdü.Başbakanlık kaynakları tarafından açıklanan bilgilere göre Türkiye’ de kadınların 4 milyonu okuma ve yazma bilmiyor.Lise mezunu her beş kadından biri işsiz.Çalışabilir kadın nüfusu sadece % 25 ,çalışan kadınların yarısının ise tarım işçisi olduğunu ifade eden Kahveci , maalesef kadınlar kayıtdışı işçi statüsüne düşürülmüş durumdadır. Kadına karşı şiddetin engellenebilmesi için Başbakan’ a Kadınlara bundan sonra üç diploma tavsiye edin çağrısını yeniledi.
“Beş saatten fazla süren toplantıda seçimlerde uygulanacak stratejiler ve taşra teşkilatlarında Kadın Kolları teşkilatının faaliyetlerinin ele alındığı toplantı sonunda yazılı bir açıklama yapan Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşeül Dalkır Kahveci “ Demokrat Parti ‘de demokrasinin beşiğinde Kadın hakları konusunda sınıfta kalmış bu iktidarın kadına bakışının değişmesi için sahada kadınlarımız tarafından tüm gerçekleri halka anlatma kararı aldık.Teşkilatlarımızın başarılı çalışmaları devam ediyor “ dedi.

Ayşegül Dalkır Kahveci - Dalkır Hukuk Bürosu - Boşanma Avukatı - Ankara - En iyi Boşanma Avukatı - Türkiye'nin en iyi boşanma avukatı