DP Kadın Kolları 2011'e Hızlı Başladı

DP Kadın Kolları 2011' e hızlı başladı
Demokrat Parti Genel Merkezinde gerçekleşen toplantı ; Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci başkanlığında ; Kadın Kolları Genel Başkan Vekili Sibel Kızılkaya İtkü ve başkanlık divanı üyeleri tam ve eksiksiz olarak katılımı ile gerçekleşt
Toplantıda özellikle kongreye sayılı günler kala ; Kadın Kolları Başkanlık divanı’nın daha fazla kadın siyasetçiye tüm Demokrat Parti teşkilatlarında yer verilmesi ile ilgili olarak Kongre’ye sunulmak üzere tüzük değişikliği üzerinde çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

Kadın Kolları Başkanlık divanı toplantısında siyasette İktidar Partisi tarafından kullanılan sosyal yardımların kaynağı ile ilgili çalışma başlattı . Özel olarak bu konu ile ilgili Genel Başkan vekili Av.Sibel Kızılkaya İtkü ve Başkanlık divanı üyesi Kadın Kolları Genel Sekreteri Melek Ünal tarafından hazırlanacak olan Siyasette Sosyal Yardım konusunu derinlemesine inceleyerek bu konuda para kaynakları ve bu kaynaklara maddi destek sağlayan kurum ve kuruluşların tespit edilerek hazırlanacak olan raporun Türkiye Kamuoyu ile paylaşacağı ifade edildi.
Başkanlık Divanı toplantısı sonrasında yazılı açıklama yapan ;
Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci
“Kongre sayılı günler kala önceliğimiz daha fazla kadın siyasetçiye tüm Türkiye teşkilatlarında görev verilmesi konusu olup bu nedenle parti tüzüğümüzde değişiklik yapılması gerekiyor. Bu tüzük değişikliği için önerimizi hazırladık. Kongrede oylamaya sunulacak. Demokrat Parti delegeleri her zaman değişime açıktır. Umarız kadın siyasetçilerin daha fazla GİK,il,ilçe teşkilatlarında görevlendirilmesi konusunda bize kulak vereceklerdir.Türkiye’de ilk defa fiili eşitlik konusunu gündeme getiren Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı olup bu kongre ile kadınlarımızın önü açılacaktır.
Ayrıca seçim sathında olmamız sebebi ile ; Sosyal yardım adı altında yıllardır yapılan yardımların kaynağını araştırmaya tabi tutuyoruz. Çok ilginç bilgilere ulaştık. Tabi olarak doğruluğu ve raporun hazırlanması zaman alacak .Ocak ayı bitmeden tespitlerimizi Türkiye Kamuoyu ile paylaşacağız. Bu konu aslında çok önemli. Böylece sekiz yıldır iktidar olan bir parti’nin maddi süreçler üzerinden elde etmiş olduğu başarının gerçek perde arkasını tüm Türkiye öğrenmiş olacak. Şu kadar söylenebilir ki bu tür sosyal yardım adı altında bir partiyi zirveye çıkartan sonucun dikkate değer hususu son yıllarda adı öne çok çıkan fakat vergi listelerinde yer almayan önemli kuruluşlar.
Tabi olarak ülkemizde halkımız artık yoksullaşıyor.Yoksul sayımız TÜİK açıklamasına göre 12.7 milyona ulaşmış durumda. Bunun en büyük sebebi hiç kuşkusuz mevcut iktidar olup; kimse için artık enkaz edebiyatı veya zenginleşme rüyası gibi bir husus kalmamıştır” dedi.
Kaynak: www.anayurtgazetesi.com

Ayşegül Dalkır Kahveci - Dalkır Hukuk Bürosu - Boşanma Avukatı - Ankara - En iyi Boşanma Avukatı - Türkiye'nin en iyi boşanma avukatı