DP Kadın Kolları Başkanı Avukat Ayşegül Dalkır Kahveci, Ankara Barosu Gelincik Merkezi’nin standını ziyaret etti

Ankara Barosu’nun düzenlediği Uluslararası Hukuk Kurultayı’na katılan DP Kadın Kolları Genel Başkanı Avukat Ayşegül Dalkır Kahveci, ziyareti sırasında Gelincik Merkezi’nin avukatları ile görüştü.
Görüşmede “Şiddete uğrayan kadınlar için şiddetle mücadele kapsamında oluşturulan Gelincik Projesi’ni sonuna kadar destekliyorum” diyen Kahveci şunları söyledi: “7 gün 24 saat 4444306 nolu telefondan sizi arayan şiddete uğrayan kadınların adreslerine araç gönderilerek Gelincik Merkezi’ne ulaşmalarından sonra psikolojik ve hukuki her türlü desteğin verilmesi, sığınmaevlerine yerleştirilmesi ve meslek edinmeleri hususunda da yardımcı olunması Ankara Barosu’nun başlattığı örnek ve öncü bir projedir.

Bu projeye Valilik, belediyeler ve SHÇEK (Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu) gibi kurumların destek olması da sevindirici. Önümüzdeki günlerde inşallah diğer iller barolarında da aynı uygulamayı görürüz. Ankara Barosu ve Gelincik Merkezi gönüllü avukatlarını özverili çalışmalarından dolayı canı gönülden kutluyorum”.
Kaynak: yurtgazetesi.com.tr

Ayşegül Dalkır Kahveci - Dalkır Hukuk Bürosu - Boşanma Avukatı - Ankara - En iyi Boşanma Avukatı - Türkiye'nin en iyi boşanma avukatı