DP Kadın Kolları Genel Başkanı Kahveci İlk 100 Kadın Siyasetçi Arasında Altıncı

ARGE-MER araştırma grubu tarafından Google üzerinden yapılan araştırmaya göre, Siyasete Yön Veren 100 Kadın Siyasetçiden "en etkili ve popüler altıncı kadın siyasetçi" DP Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşegül Dalkır Kahveci
ARGE-MER araştırma grubu, Google üzerinden yaptığı Türk siyasi hayatında aktif olan ve "Siyasete Yön Veren 100 Etkili ve Popüler Kadın Siyasetçi" araştırmasını tamamlandı.

Araştırmada AKP, CHP, MHP, BDP, DP, DSP, SP, HAS Parti, İP, Yurt Partisi ve Türkiye Partisi’nde(TP), partilerin genel merkez kurulları ve genel merkez teşkilatlarında görev yapan, yönetici konumunda yer alan kadın siyasetçiler ve parlamentoda milletvekili olarak yer alan tüm kadın siyasetçilerin etkinlikleri ve popülariteleri tespit edildi.
Araştırmada partilere göre en etkili kadın siyasetçiler sıralamasında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler birinci sırada yer aldı. Güler’i ikinci sırada yer alan Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana takip etti. CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey üçüncü sırada yer alırken, AKP Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan listede dördüncü, DP’den Ayşegül Dalkır Kahveci ise altıncı sırada yer alarak ilk on içine girmeyi başardı. MHP Grup Başkanvekili Meral Akşener on dokuzuncu, Saadet Partisi GİK üyesi Oya Akgönenç de listenin yirminci sırada yer aldılar. Parlamentoda yer alan ve etkili olan kadın siyasetçilerin rahatlıkla girebildiği listede, parlamento dışında bulunarak siyaset yapan kadınların da listede yer bulması dikkat çekti. Araştırma sonuçlarına göre aktif olarak Türk siyasi hayatına yön veren kadınların ilk 10 sıralaması şöyle:
"Birgül Ayman Güler (CHP), Leyla Zana (BDP), Şafak Pavey (CHP), Fatma Salman Kotan (AKP), Ayla Akat Ata (BDP), Ayşegül Dalkır Kahveci(DP), Fatma Nur Serter (CHP), Zeynep Armağan Uslu (AKP), Ayşenur Bahçekapılı (AKP), Emine Ayna (BDP)."

Kaynak: milliyet.com.tr - ANKA Haber Ajansı

Ayşegül Dalkır Kahveci - Dalkır Hukuk Bürosu - Boşanma Avukatı - Ankara - En iyi Boşanma Avukatı - Türkiye'nin en iyi boşanma avukatı