Kahveci'den Milletvekillerine Kıyak Emeklilik Konusunda Adnan Kahveci'den Hatırlatma

Demokrat Parti(DP) Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşegül Dalkır Kahveci, milletvekili maaşlarına zam yapan düzenlemeye tepki göstererek, Adnan Kahveci’yi hatırlattı. Dönemin İstanbul Milletvekili Adnan Kahveci, "kıyak emekliliğe" karşı Danıştay’a başvurmuş, Danıştay da milletvekili emeklilik ödemelerini durdurmuştu.

DP Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşegül Dalkır Kahveci, yaptığı açıklamada Ermeni iddialarının reddinin suç sayılmasını öngören yasanın Fransız meclisinde kabulü ile aynı gün, milletvekillerinin kendi maaşlarına zam getiren yasayı meclisten geçirmesini eleştirdi. Açıklamasında, "kıyak emekliliğe" karşı Danıştay’a başvurarak, milletvekili emeklilik ödemelerinin durdurulmasını sağlayan Dönemin İstanbul milletvekili Adnan Kahveci’yi hatırlatan Dalkır Kahveci, "Hepimiz birer faniyiz. Ölünce cebimizin dolu veya boş olmasının bir anlamı yok. Kaldı ki Adnan Kahveci gibi bir siyasetçinin bugün parlamento sıralarında oturan 550 milletvekili tarafından hatırlanması gerekir. Koskocaman Parlamentoda Adnan Kahveci gibi bir tane vekil yok mu" dedi. Yasanın "derhal" iptal edilmesi gerektiğini savunan Dalkır Kahveci, "Ülke olarak soykırımla suçlanırken kendilerini merkez sağ olarak halka tanıtanların Fransız meclisine olan tepkilerini dile getirmek yerine milletvekillerinin yangından mal kaçırır gibi aynı gün gece yarısında Fransız meclisinden beter bir karara imza atmaları izah edilemez. Bu konunun savunulacak hiçbir tarafı yok. Siyaseti biz de yapıyoruz. Aynı şartlar bizim içinde geçerli olup tüm siyasetçilerin millet için siyaset yapması gerekir" dedi.
Kaynak: www.milliyet.com.tr (ANKA)

Ayşegül Dalkır Kahveci - Dalkır Hukuk Bürosu - Boşanma Avukatı - Ankara - En iyi Boşanma Avukatı - Türkiye'nin en iyi boşanma avukatı