Hakkında

Ayşegül Dalkır Kahveci

1993 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1994 yılından bu yana Ankara Barosu’na bağlı serbest avukat olarak kurucusu olduğu DALKIR HUKUK BÜROSUNDA çalışmaktadır. Uluslararası turizm hukuku, ticaret hukuku, aile hukuku, Avrupa Birliği hukuku gibi özel hukuk dallarında uzmanlaşmıştır. Özellikle turizm ve ticaret hukuku alanında otel acenta sözleşmeleri ve diğer sözleşmelerden doğan davalar ile aile hukuku alanında boşanma davalarında rekor düzeyde tazminatlar kazanılmasına vesile olmuştur.

17.10.2010 – 13.05.2012 tarihleri arasında Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı görevini yürüten Kahveci;  bu süreçte kadın hakları konusunda kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri, kadın istihdamı ve kadınların siyasette temsili gibi konularda TÜRKİYE’DE KADIN raporunu hazırlayarak bu konularda ülke genelinde görsel ve yazılı medyada gündem yarattığı gibi  ulusal ve uluslararası toplantılar da düzenlemiştir.

“12 Eylül 2010 referandumunda kadına pozitif ayrımcılık uygulayacağını söyleyen iktidarın referandum sonrasında HSYK seçimlerinde tek kadına yer vererek sınıfta kaldığı,  kadına şiddetin terörün farklı bir penceresi olduğu,   belediyelerin kadın sığınma evlerini hayata geçirmediği, kadınlarımızdan en az üç çocuk değil, üç diploma istenmesi gerektiği,  kadınların siyasette daha fazla yer alması için ilk adımda kota sonraki adımda fiili eşitliğin hayata geçirilmesi gerektiği“ gibi açıklamaları medyada geniş yer bulmuştur. Dikkat çeken çalışmaları neticesinde Lider Gazetesi tarafından YILIN KADIN SİYASETÇİSİ ödülü, ARGE-MER tarafından 2011 yılında Türkiye’de siyaset yapan 79 kadın milletvekili dahil 100 kadın siyasetçi arasında POPÜLER VE EN ETKİLİ KADIN SİYASETÇİ ARAŞTIRMASINDA 6. (ALTINCI) sırada yer almıştır.  Halen 4.000 üyesi olan “DEMOKRASİ VE KADIN PLATFORMU”nun kurucusu olup başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca Ankara Barosu YASA İZLEME ENSTİTÜSÜ Genel Kurul Üyesi, Kadın Hakları Merkezi üyesi, Türkiye Barolar Birliği ve Noterler Birliği üyesidir.  Evli ve iki çocuk annesi olan  Kahveci iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Ayşegül Dalkır Kahveci - Dalkır Hukuk Bürosu - Boşanma Avukatı - Ankara - En iyi Boşanma Avukatı - Türkiye'nin en iyi boşanma avukatı